Szczęśliwego Nowego Roku!

Szanowni Beneficjenci, Poloniści!

Pragnę złożyć Państwu najlepsze z możliwych życzenia! Zrealizowania wszelkich planów – tych polonistycznych i tych w tzw. życiu osobistym, choć – jak sądzę – polonistą się jest na 100 %, w każdej „sferze życia” 🙂 Oby udało nam się znów wiele zdziałać. Wszystkiego Dobrego!

A co w naszych sprawach? Projekt dotyczący polonistyk ukraińskich złożony na rok 2020 doczekał się rozpatrzenia w ostatni dzień roku (31.12), po 75 dniach oczekiwania i po interwencjach u Rzecznika Praw Obywatelskich, żeby w ogóle Kancelaria Prezesa Rady Ministrów RP raczyła projekt rozpatrzeć. Odmownie – polonistyki na Ukrainie nie są dla Rządu RP „ważnym interesem publicznym” ani „społecznym”.

Złożyłem na rok 2021 nowy projekt do KPRM – już jako nowy podmiot: Fundacja na Rzecz Dwujęzyczności EduNowa. Jego rozstrzygnięcie ma nastąpić do końca marca 2021 roku. Zachęcam do korzystania z projektów innych podmiotów, np. stypendiów dla studentów polskiego pochodzenia. Dzielmy się informacjami – tym, z czego można skorzystać i tym, co się na polonistykach dzieje. Bardzo proszę o nadsyłanie danych bibliograficznych do naszej bibliografii. Bez względu na wszystko – działamy i damy radę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.